REDLAB MÜHENDİSLİK

İleri Teknoloji Laboratuvarı

Kaynak simülatörleri, iş sağlığı ve güvenliği simülasyonları, deney setleri, sanal gerçeklik ve yapay zeka alanlarında teknolojik donanımlar ve yazılımlar geliştirilmektedir.

Ekibimiz makine, mekatronik ve bilgisayar yüksek mühendislerinden oluşmaktadır. Ürünlerimizin mekanik, elektronik, yazılım çalışmaları uzman ekibimiz tarafından gerçekleştirilmektedir.

HAKKIMIZDA

Kaynak Simülatörü


Sanal gerçeklik ve arttırılmış gerçeklik tabanlı kaynak simülatörleri, kaynak eğitimlerinde kullanılan en önemli cihazlardandır. Elektrik ark kaynağı, gazaltı kaynağı, özlü telle ark kaynağı, tig kaynağı eğitimleri verilebilmektedir.

Sanal ortamda kaynak yaparken ilerleme hızı, ilerleme açısı, çalışma açısı, pozisyon, ark boyu mesafesi gibi veriler anlık olarak raporlanabilmektedir.

DETAYLAR

Kaynak Simülatörü Cihazı

İş Güvenliği Simülasyonları


Sanal gerçeklik tabanlı iş sağlığı ve güvenliği simülasyonları, çalışma ortamlarında meydana gelebilecek kazaların önlenmesi için eğitim amaçlı kullanılan en önemli araçlardan biridir.

Genel KKD kullanımı, yatay ve dikey yaşam hattı ile yüksekte çalışma, EKED eğitimi, yangın güvenliği, risk bulma, malzemeyi doğru kaldırma, kapalı alan ve gaz emniyeti ve ekipmanlarının kullanımı gibi alanlarda simülasyonlar geliştirilebilmektedir.

DETAYLAR

VR İş Sağlığı ve Güvenliği Simülasyonları

Deney ve Eğitim Setleri


Üniversitelerde ve meslek liselerinde teorik konuların deneyler ile anlaşılması amacıyla deney setleri kullanılmaktadır.

Akışkanlar mekaniği, ısı transferi ve termodinamik, soğutma ve iklimlendirme, kontrol ve otomasyon, kimya teknolojileri, gıda teknolojileri, havacılık, yenilenebilir enerji alanlarında teknik eğitim amaçlı deney ve eğitim setleri üretilebilmektedir.

DETAYLAR

Deney Setleri